Kubki reklamowe to ostatnio bardzo często zamawiany gadżet reklamowy. Kubki reklamowe występują w różnych kształtach, kolorach, pojemnościach. Kubki reklamowe mogą być gadżetem reklamowym, który będzie promował daną markę. Na kubku umieszczamy wtedy logotyp firmy, hasło reklamowe i ewentualnie stronę internetową.

Kubki reklamowe mają to do siebie, że są uniwersalne i przydatne każdej osobie. Ważne jest to, że nie trzeba zamawiać dużych nakładów. Ilość kubków, kształt, kolor, cenę możemy dostosować do własnych potrzeb i możliwości.

Kubki reklamowe to też idealny prezent dla pracowników. W ten sposób możemy podziękować za zaangażowanie i pracę, aby zmotywować do dalszego działania.

Nadruk na kubkach wykonuje się rożnymi technikami. Najbardziej znana jest kalka ceramiczna tzw. kalkomania. Przygotowany kubek z nałożoną kalką wkłada się do pieca i wygrzewa w temperaturze 800stopni C. Dzięki temu nadruk jest trwały i niezniszczalny. Dodatkowym atutem jest to, że takie kubki reklamowe można zmywać w zmywarkach mechanicznych.