Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Z warsztatów mechanicznych korzysta na pewno każdy właściciel samochodu oraz firmy korzystające z flot pojazdów. Jesteśmy skazani na usługi tych ludzi, ale niestety ich uczciwość często pozostawia wiele do życzenia. Naturalnie wadliwie dokonane naprawy nie zawsze wynikają z ogólnej niechęci do tej pracy, ale ze zwyczajnych pomyłek, które nie są w żaden sposób zamierzony. Niezależnie jednak od tego bardzo często mamy spory problem z ubieganiem się o własną reklamację. Jeśli naprawa została przeprowadzona nieodpowiednio to często od dobrej woli samego mechanika zależy to czy w ogóle zrobi ponownie naprawę na swój koszt. Dlaczego tak to wygląda? Głównie z tego powodu, że wiele warsztatów mechanicznych w ogóle nie korzysta z kas fiskalnych. Nie dostajemy paragonu i nie mamy podstawy do reklamacji.To bardzo duży problem z którym postanowiło zmierzyć się nasze Ministerstwo Finansów. Nie chodzi tutaj tylko o bezpieczeństwo samych klientów takich warsztatów mechanicznych, ale także o wpływy do budżetu. Kasa fiskalna dla mechanika nie była bowiem obowiązkowa pod warunkiem, że firma nie osiągała rocznie dochodu odpowiedniej wysokości. Próg jest dość niewielki i dlatego zachęcał do ukrywania zarobków przez mechaników. Teraz ma się to zmienić, gdyż takie ukrywanie dochodów nie będzie już opłacalne.

Od 1 marca 2015 roku kasa fiskalna dla mechanika ma być bowiem urządzeniem absolutnie obowiązkowym. Nie ma możliwości kombinowania i próbowania uniknięcia tego obowiązku. Po prostu mechanicy zostali wyłączeni z zapisu, który mówi, że kasa fiskalna nie musi być montowana przy dochodzie wielkości 20 tysięcy rocznie. Dopiero przekroczenie tej kwoty powodowało, że kasę należało już zainstalować.

Oczywiście obowiązkowa będzie kasa fiskalna dla mechanika, ale do tej grupy zawodowej dołączeni zostali jeszcze lekarze, prawnicy czy osoby zajmujące się kosmetyką, a więc chociażby fryzjerzy. W przypadku mechaników warto podkreślić dodatkowo, że taki sam obowiązek będzie się tyczył także stacji obsługi pojazdów. Warto więc jak najszybciej zaopatrzyć się w kasę, aby uniknąć wysokich kar finansowych.