Smycze reklamowe

Smycze reklamowe

Współcześnie bardzo ważnym aspektem funkcjonowania urzędów publicznych jest dbałość o pracujących tam ludzi. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ w dzisiejszych czasach stawia się w administracji państwowej na wydajność pracy. Urzędy są utrzymywane z podatków obywateli, a zatem efektywność ich funkcjonowania jest podstawą społecznej akceptacji. Dlatego też dbałość o pracownika jest podstawą ich funkcjonowania – pracownik, o którego się dba, pracuje wydajniej, jest lojalny i stara się osiągać maksymalnie dobre wyniki w pracy. A to oczywiście oznacza lepsze funkcjonowanie urzędu. Zadowoleni są wówczas nie tylko przełożeni pracowników, o których mowa, ale także interesanci, którzy załatwiają w urzędach konkretne sprawy. Przykładem mogą być urzędy poszczególnych dzielnic m. st. Warszawy.

W jaki sposób urzędy te dbają o swoich pracowników? Jest na to wiele przykładów, tym wartym opisania jest wręczanie personelowi podarunków. Jakie to podarunki?

Przykładem mogą być smycze reklamowe. Są one wręczane pracownikom przy kilku konkretnych okazjach.

Pierwszą z nich są święta, w tym np. święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Walentynki, Nowy Rok, itd. Są to święta, podczas których osoby bliskie wręczają sobie prezenty, a zatem urząd także powinien postarać się o prezenty dla swoich pracowników. Pomaga to w budowaniu wizerunku pracodawcy oraz dobrej atmosfery w pracy – atmosfery rodzinnej, która jest bardzo cenna i z całą pewnością pomaga osiągać pracownikom lepsze wyniki w ich pracy.

Smycze reklamowe są też nagrodą właśnie dla tych pracowników, którzy osiągają dobre wyniki w swojej pracy. Pracowników takich nie brakuje w żadnym urzędzie dzielnicy m. st. Warszawy, jest zatem kogo nagradzać. Sama nagroda może być symboliczna, nie chodzi tu o jej wartość, a o sam gest – pracownik musi poczuć, że pracodawca o nim pamięta i że warto się starać. Jeśli otrzyma podarunek, choćby skromny, pozostali pracownicy także będą się bardziej starać, bo będą chcieli również w przyszłości zasłużyć na podarunki.

Jest także możliwość, w której smycze reklamowe są podarunkami dla osób, które mają za sobą odpowiednio długi staż pracy. Ważne jest, aby takich pracowników również zauważać i odpowiednio doceniać. Podarunki takie zawsze są miłym akcentem i miłym zakończeniem przepracowanego okresu.