Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie prężnie funkcjonującą firmę, która nie posiada strony internetowej. Internet stał się tak powszechny, że wręcz nie może być mowy o prowadzeniu biznesu bez odpowiedniej reklamy w tej sferze. Reklamy i działania marketingowe w internecie często przypominają te z innych sfer. Dla firm ważne jest to, aby ludzie, potencjalni klienci, zechcieli odwiedzić daną stronę internetową. Dobrym sposobem na jej promocję jest emisja gadżetu reklamowego. Jako przykład takiego gadżetu podać można kubek.

Kubki reklamowe nadają się bowiem bardzo dobrze do reklamy i promocji stron internetowych. Dlaczego? Z dwóch głównych powodów. Po pierwsze stanowią przedmioty powszechnego użytku, bez nich nikt nie może się obejść w codziennym życiu. Łatwo jest zatem je dystrybuować. Po drugie, kubki reklamowe posiadają powierzchnię idealną do umieszczania napisów i nadruków. Owe napisy i nadruki zaś bezpośrednio reklamują stronę internetową.

Najprostszym sposobem promocji strony internetowej jest podanie jej adresu na kubku. Adres ów musi być czytelny, wykorzystywać maksymalnie powierzchnię kubka. Jednakże sam adres może być niewystarczający. Warto zatem obok adresu umieścić logo firmy. Jest to istotny element, ponieważ logo zawiera najczęściej nazwę marki. Nazwa zaś, sama w sobie jest głównym elementem, który sprawia, że potencjalny klient zapamiętuje daną markę, a więc może w przyszłości skorzystać z jej usług. Bez znajomości nazwy marki, szanse na to są niewielkie.

Obok adresu internetowego oraz loga można też umieścić hasło reklamowe, którego treść będzie wskazywała na zalety strony internetowej oraz korzyści, jakie potencjalny klient odniesie, korzystając z usług firmy.

Widać zatem, że kubki reklamowe, promujące stronę internetową, są elementem etapowej reklamy – pierwszym etapem jest zachęcenie odbiorcy, aby odwiedził stronę internetową, drugim, bezpośrednim celem jest nakłonienie go do skorzystania z usług firmy. Oba etapy są w tym przypadku jednakowo istotne.