Koniec września to czas kiedy wszyscy zaczynają myśleć i szukać kalendarzy na przyszły rok. Warto pomyśleć o tym wcześniej,  żeby nie okazało się, że musimy zamówić to co jest, a nie to co nam się podoba. Wybór kalendarza zależy od tego jakie mamy potrzeby.

Kalendarze możemy podzielić na kilka rodzai.  Najbardziej znane i popularne, to kalendarze ścienne. Bardzo często możemy taki kalendarz zobaczyć wiszący na ścianie u znajomych, w sklepie, w biurze, w urzędzie a nawet w warsztacie samochodowym. Kalendarze ścienne mogą być jednodzielne lub trójdzielne. Są to bardzo praktyczne kalendarze i zawsze pod ręką.

Na kalendarzach ściennych możemy nadrukować firmowe logo. Najczęściej nadruk wykonuje się na główce kalendarza lub na pleckach. Dzięki takim kalendarzom może w łatwy sposób promować markę swojej firmy jak również utrzymywać relacje z klientami.

Dla osób, które często „biegają” na spotkania biznesowe proponuję kalendarze książkowe. Kalendarze książkowe występują w różnych formatach.  Najbardziej znany format to A4 A5.

Są bardzo wygodne i można w nich zapisać ważne informacje. Kalendarz książkowy najczęściej zawiera skorowidz teleadresowy, planery, informacje oraz wolne strony na notatki, kalendarium na przyszły rok, plan urlopowy, jednostki miar, odległości, adresy internetowe, numery kierunkowe, kalendarz stulecia, strefy czasowe, 8 map.