Dzisiaj znów chciałabym wrócić do tematu kalendarzy 2012. Jest to bardzo aktualny temat i wiele firm zastanawia się, którą formę kalendarzy 2012 wybrać dla siebie.

Wcześniej pisałam o kalendarzach książkowych, natomiast dziś chciałabym napisać o kalendarzach 2012 ściennych. Kalendarze 2012 ścienne dzielą się na : kalendarz ścienny jednodzielny, kalendarz ścienny trójdzielny, kalendarze planszowe, wieloplanszowe, kalendarze reklamowe, itd.

Kalendarze ścienne jednoplanszowe są bardzo praktyczne. Całoroczne kalendarium pozwala zorientować się w rozkładzie poszczególnych miesięcy bez konieczności odwracania kartek, a zamieszczone zdjęcie może być prawdziwą ozdobą zarówno pomieszczenia biurowego, jak i mieszkania prywatnego. Na każdym kalendarzu jest miejsce na nadruk reklamowy.

Kalendarze 2012 jednodzielne i trójdzielne to najbardziej standardowe kalendarze, które możemy zobaczyć praktycznie w każdej firmie. Każdy kalendarz ma jednak swój urok, są kalendarze z ciekawym i interesującym widoczkiem, np. góry, morze, jeziora, zwierzęta, kwiaty, pejzaże, a na dole umieszczona jest reklama klienta. Są też kalendarze wykonane indywidualnie dla klienta.  Mogą mieć dowolny format i dowolną kolorystykę.

Ciekawe są również kalendarze trójdzielne z zegarem, nie jest to jeszcze znane i oklepane na rynku.  Warto jest pomyśleć nad czymś co może być ciekawe dla klienta, cos czego klient jeszcze nie widział i co może go zaskoczyć.  Sezon na kalendarze 2012 już się zaczął i nie należy zostawiać tego na ostatnią chwilę.