Gadżety reklamowe to nieodzowny element reklamy w dzisiejszych czasach. Bez takiej formy reklamy coraz trudniej funkcjonować na rynku.

Gadżety reklamowe to produkty opatrzone własnym, firmowym logotypem. Gadżety reklamowe to bardzo szeroki pojęcie, możemy do nich zaliczyć bardzo wiele przedmiotów. Najbardziej znane i popularne gadżety reklamowe to: długopisy, balony, słodycze, odzież, ceramika, kalendarze, smycze, itd.

Ważne jest, aby na takim produkcie umieścić ciekawy i przykuwający uwagę nadruk. Może to być samo logo, zdjęcia, grafika. Coś co może zainteresować potencjalnego odbiorcę. Dzięki takim gadżetom reklamowym możemy utrwalać markę swojej firmy. Ważne jest też, aby taki produkt można było wykorzystać na codzień. Tak, aby każdego dnia potencjalny klient mógł wziąć  go do ręki i utrwalać logotyp.

Firmy często wystawiają się na targach, wystawach, jarmarkach.  Jest to bardzo dobra okazja, aby porozmawiać z klientem i przy okazji obdarować go takimi gadżetami reklamowymi.

Gadżety reklamowe znakuje się wieloma technikami. Między innymi tampodruk, sitodruk, grawer laserowy, kalkomania, transfer.