W dobie dzisiejszej konkurencji firmy prześcigają się w nowych pomysłach, aby utrzymać się na rynku. Ulotki reklamowe i foldery nie są już efektywną reklamą. Najczęściej lądują do śmieci jeszcze przed przeczytaniem.  Popularne stają się gadżety reklamowe z logo firmy. Firmy wybierają takie prezenty dla klientów, które są użyteczne i wykorzystane dnia codziennego.  Taka forma i technika reklamy przynosi bardzo duże efekty.

Ostatnio cieszącym się gadżetem stały się filiżanki reklamowe z logo. Filiżanki występują w różnych kolorach, pojemnościach, kształtach. Występują filiżanki do herbaty, do cappucciono, espresso. Takie filiżanki z nadrukiem to idealny pomysł dla firm, które prowadzą kawiarnie czy restauracje.  Nadruk na filiżankach wykonuje się trwałą techniką tzw. kalkomanią (kalką ceramiczną).  Kalkę nakłada się na filiżankę po czym wypalana w piecu w temperaturze 800 stopni. Nadruk jest odporny na ścieranie i można je zmywać w zmywarkach mechanicznych.

Filiżanki reklamowe z logo to idealny prezent dla klientów, kontrahentów a nawet dla pracowników. Logo nadrukowane na filiżance będzie cały czas utrwalało markę w świadomości klienta.  Dla kluczowych klientów można zaproponować zestawy ceramiczne: filiżanki, cukiernicę, mlecznik, talerzyk na ciasteczka.

Dla firm, którym zależy na niskiej cenie proponuję kubki ceramiczne. Kubki z logo to gadżet reklamowy, który będzie wykorzystywany codziennie, bo przecież każdy z nas pije herbatę. Nadruk podobnie jak na filiżankach wykonuje się również bardzo trwałą techniką kalkomanią. Dla smakoszy piwa proponuje kufle i szklanki. Każdy kufel można obrandować własnym logotypem, stroną internetową czy zdjęciami.