Każde dziecko gdy widzi balonik, ciągnie rodziców, aby zabrać go ze sobą do domu. Dlatego większość firm, które biorą udział w targach, wystawach, pokazach, zawsze ma balony reklamowe, aby rozdawać je najmniejszym zwiedzającym. Kolorowe balony reklamowe cieszą oko maluchów.

Balony reklamowe towarzyszą nam od wielu lat, są w zasadzie na każdej imprezie, ale tak naprawdę to właśnie one cieszą się największą popularnością.

Balony reklamowe mogą być nadmuchane powietrzem lub helem. Na balonach reklamowych możemy nadrukować dowolny nadruk, choć najczęściej pojawia się na nich logo firmy.

Balony z nadrukiem, są reklamą dla firmy i ważne najtańszą formą reklamy. Nie każda firma ma duże środki finansowe na reklamę, a bez niej wiadomo, że jest bardzo trudno funkcjonować na rynku.

Balony reklamowe mogą być rożnej wielkości od standardowych małych 11”, 12” 14” po giganty 1m.  Oprócz takich balonów reklamowych popularne stają się balony stacjonarne, które mogą stać przed firmą i służyć jako forma reklamy.