Słodycze reklamowe to ciekawa i ostatnio często spotykana forma reklamy. Słodycze reklamowe to m.in. ciasteczka, krówki, czekoladki, lizaki, batony, bombonierki, cukierki i wiele więcej. Słodycze reklamowe są bardzo trafioną formą reklamy, szczególnie skierowaną do dzieci.  Na słodyczach reklamowych można umieścić indywidualny nadruk: logotyp, stronę internetową  a nawet zdjęcie.

Słodycze reklamowe rozdawane są najczęściej na targach, e ventach, jarmarkach,  jako zachętę do przedstawienia pełnej oferty klientowi.  Jest to narzędzie, które można wykorzystać do budowania relacji z klientami czy pozyskania nowych klientów.

Najczęściej firmy wybierają wśród słodyczy krówki reklamowe. Przypominają one smak z dzieciństwa i wywołują wspomnienia i uśmiech na twarzy klientów. Nadruk na krówkach wykonuje się na etykiecie w pełnym kolorze.  Krówki przechodzą proces krystalizacji i w miarę upływu czasu stają się kruche.

Krówki reklamowe czy inne słodycze z nadrukiem mogą być dodawane jako dodatek do zakupu. Klient odbierze to jako bardzo miły gest i dzięki takim drobiazgom, możemy mieć pewność, że klient do nas wróci.