Przeglądając ostatni Tygodnik Siedlecki można znaleźć sporo ofert pracy w Siedlcach. Bezrobotni narzekają, że nie ma pracy w Siedlcach, a firmy, że nie mogą znaleźć pracowników. To zjawisko trwa od dłuższego czasu i studiując ostatnie ogłoszenia o pracę chyba nadal występuje. Człowiek zastanawia się co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, że w Siedlcach jest problem z połączeniem pracowników z pracodawcami. Widać, że praca w Siedlcach jest tylko chyba brakuje osób którzy by ją chcieli. Może winny jest system edukacji, który nie przygotowuje absolwentów do przyszłej pracy tylko produkuje buble. Może absolwentom się wydaje, że skoro ukończyli już studia wyższe to powinni od razu zarabiać krocie. Może pracodawcy obawiając się kryzysu nie chcą zaoferować przyszłym pracownikom godziwego wynagrodzenia.

Przyczyn pewnie można mnożyć wiele, ale nie o to chodzi. Zapewne najlepiej jak pracownicy trochę poluzują swoje oczekiwania i będą przystawać na propozycje poniżej tego co sobie zakładali, a pracodawcy zaryzykują trochę i zaoferują pracownikom trochę wyższe wynagrodzenie. Korzyść wtedy będą miały obie strony: pracownik będzie mógł się wykazać przed pracodawcą, że będzie jego godnie reprezentował i pomnażał pracodawcy kapitał, pracodawca natomiast będzie miał szanse pozyskać wartościowego pracownika.

Gdzie można znaleźć oferty pracy w Siedlcach. Pierwsze miejsce to oczywiście Tygodnik Siedlecki, drugie to Powiatowy lub Wojewódzki Urząd Pracy, trzecie to strona firmy TechMedia http://www.tech-media.pl/praca.html.

Przeglądajcie, czytajcie i wysyłajcie dokumenty. Nie można tracić nadziei, za którymś razem na pewno się uda znaleźć upragnioną pracę. Pamiętajcie tylko o przygotowaniu bardzo dobrych dokumentów i koniecznie dopasujcie je do każdej oferty pracy oddzielnie. Nie wysyłajcie tego samego CV i listu motywacyjnego do kilku pracodawców – powodzenia.