Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Współcześnie naprawdę coraz więcej osób decyduje się na otwieranie własnych działalności gospodarczych. Są to oczywiście malutkie, zazwyczaj jednoosobowe, firmy, które jednak dają pewną niezależność i czynią nas wolnymi. Decydujemy się na taki krok z racji nie tylko problemów ze znalezieniem pracy, ale także poprzez niskie zarobki oraz niezrozumienie tego czemu szef ma tyle pieniędzy i za nic nie chce się nimi podzielić z pracownikami. Niezależnie od tego wszystkiego musimy mieć świadomość, że własna firma to nie tylko duże wydatki, ale także obowiązki. Z pośród ważniejszych obowiązków na pewno należy wymienić fiskalizację firmy.Fiskalizacja firmy oznacza tyle, że musimy posiadać kasę fiskalną i rejestrować za jej pośrednictwem każdą prowadzoną przez nas transakcję. Specjalne kasy drukują paragony na dwóch zestawach rolek. Jednak z rolek służy do tego, żeby wydrukowany paragon przekazać klientowi. Druga z kolei znajduje się głębiej w urządzeniu i zadrukowana paragonami rolka powinna pozostać w archiwum firmowym na wypadek kontroli skarbowej. Urządzenia te często są dość kosztowne co stanowi problem dla małych firm. Pewnym rozwiązaniem problemu są jednak drukarki fiskalne. Jak można je wykorzystać?

Zazwyczaj każda kasa posiada już własną drukarkę, czyli samodzielnie może wydrukować potrzebne paragony. O wiele taniej wychodzi jednak zakup oprogramowania, które pozwoli zrobić z komputera naszą kasę fiskalną. Praktycznie w każdej firmie jest przecież komputer, a więc swobodnie można go wykorzystać dodatkowo do rejestrowania transakcji. Zakup takiego oprogramowania jest dużo niższy niż kupowanie całej kasy, chyba że zdecydujemy się na urządzenie używane. Do komputera trzeba tylko dokupić niedrogie drukarki fiskalne.

Dzięki tym urządzeniem oprogramowanie kasowe z naszego komputera będzie w stanie wydrukować odpowiednie paragony. drukarki fiskalne oczywiście przechowują dane także w swojej wewnętrznej pamięci co jest wymogiem naszego Ministerstwa Finansów. Samo urządzenie jest stosunkowo tanie w zakupie, a jego eksploatacja także nie powinna być nie wiadomo jak kosztowna. Takie rozwiązanie jest jednak opłacalne tylko i wyłącznie w małych firmach. Duże firmy raczej powinny kupować pełnowartościowe kasy.