Często osoby zajmujące się marketingiem w firmie zastanawiają się jakie techniki zastosować, aby wypromować markę.

Sposobów jest bardzo dużo. Możemy umieścić reklamę w radio lub telewizji.  Są to jednak ogromne koszty i nie wszystkie firmy mają środki na taką reklamę. Możemy standardowo wydrukować ulotki, broszury z informacją czym zajmuje się dana firma.  Jest to jednak bardzo popularna forma i najczęściej taka ulotka ląduje w śmieciach.

Ciekawą formą są tzw. gadżety reklamowe, które pełnią podwójną rolę. Po pierwsze reklamują naszą firmę, po drugie są przydatne naszym odbiorcą. Do takich gadżetów może zaliczyć np. ceramikę z logo. Do ceramiki reklamowej z logo możemy zaliczyć, kubki reklamowe, filiżanki reklamowe, talerzyki reklamowe, kufle reklamowe, kieliszki reklamowe, cukiernice reklamowe, dzbanki na kawę lub herbatę i wiele więcej.

Na ceramice reklamowej można umieścić dowolny nadruk, napis lub grafikę. Nadruk wykonuje się najczęściej kalkomanią, sitodrukiem, piaskowaniem, grawerem laserowym, sublimacją.

Ceramika reklamowa z logo jest bardzo uniwersalnym prezentem, może być podarowana zarówno panom jak i paniom, w różnym wieku.  Przyda się każdej osobie, bo wszyscy przecież pijemy na co dzień kawę lub herbatę.