Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

W dzisiejszych czasach różnego rodzaju fundacje, organizacje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe, itp. są zmuszone prowadzić działania marketingowe o takim samym zasięgu jak prywatne firmy. Dzieje się tak dlatego, że nie można obejść się współcześnie bez szeregu prywatnych sponsorów. Aby zainteresować ludzi hasłami, w imię których dana organizacja czy fundacja działa, emituje się gadżety reklamowe czy też promocyjne. Mogą nimi być najróżniejsze przedmioty, w tym kubki, długopisy, zakładki, breloczki na klucze, itp. Nie da się ukryć, że prawdopodobnie największą popularnością cieszą się kubki.

Ich popularność wynika z dwóch podstawowych przyczyn. Po pierwsze kubki, w tym kubki reklamowe, są przedmiotami powszechnego, codziennego użytku, wykorzystywane codziennie przez miliardy ludzi na całym świecie. Po drugie natomiast powierzchnia kubków jest idealna do umieszczenia na nich w sposób czytelny haseł lub innych treści, które stara się promować dana fundacja czy organizacja.

Kubki reklamowe fundacji i organizacji noszą zawsze nadruki. Jak wspomniano, ich powierzchnia sprzyja umieszczaniu nadruków w formie pisanej, nie graficznej. Tym bardziej, że promowanie konkretnych wartości, idei czy postaw wymaga użycia słów, rzadziej zdjęć czy obrazków. Jakie konkretnie treści mogą być na kubkach umieszczone?

Wszystko zależy od konkretnej idei, wartości czy innej treści, którą kubki reklamowe mają w zamyśle promować. Jeśli jest to kwestia ekologii, hasła na kubkach będą nawiązywać do ochrony środowiska, jeśli mają natomiast zachęcić do działalności charytatywnej – hasła te będą nawiązywać do ludzkich potrzeb. W innych przypadkach podobnie – każde hasło powinno wyraźnie nawiązywać do potrzeb, oczekiwanych postaw ludzkich oraz spodziewanych efektów tychże postaw.

Rzecz jasna produkcja kubków oraz innych gadżetów nie jest jedynym narzędziem marketingowym, jakie stosują fundacje i organizacje pozarządowe. Jest jednak narzędziem o rosnącej popularności i, przede wszystkim, rosnącej skuteczności. Nie można nie zauważyć, że jedno wynika z drugiego.