Kasa fiskalna dla prawnika

Kasa fiskalna dla prawnika

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie własnych działalności gospodarczych. Choć słownie nasze władze nas do tego zachęcają to jednak czynami znacznie to wszystko utrudniają. Wysokie podatki, masa biurokracji, ciągłe kontrole, brak zaufania do obywatela…to wszystko sprawia, że prowadzenie małej firmy potrafi być katorgą. W przypadku dużych działalności gospodarczych właściciel najczęściej zatrudnia odpowiednich ludzi, którzy zajmują się najważniejszymi obowiązkami. Mały przedsiębiorca nie ma takiej możliwości i zazwyczaj zostaje z tym wszystkim sam. Od 2015 roku w przypadku niektórych przedsiębiorców pojawił się jeszcze dodatkowy obowiązek związany z kasami fiskalnymi. Nie każdy bowiem będzie mógł już korzystać ze zwolnienia dzięki któremu posiadanie takiej kasy nie było obowiązkowe.W świetle przepisów firma nie musi posiadać kasy fiskalnej jeśli obroty roczne nie przekraczają 20 tysięcy złotych. To taki limit powyżej którego kasę naturalnie trzeba już zamontować. Kwota wydaje się niewielka, ale dla bardzo małych firm to jednak ulga. Nie ma zbyt wiele transakcji i zakup kasy mija się naprawdę z celem. Z drugiej jednak strony taki zapis prawa zachęca tak naprawdę do jawnego zaniżania swoich dochodów. Efekt jest taki, że kasa fiskalna dla prawnika jest już obowiązkowym narzędziem, a dokładniej to będzie od marca 2015 roku.

Ministerstwo Finansów uważa bowiem, że jest kilka takich działalności gospodarczych, w których to zdecydowanie najczęściej dochodzi właśnie do zaniżania dochodów. Są to prawnicy, lekarze, mechanicy i osoby pracujące w zawodach kosmetycznych. W efekcie kasa fiskalna dla prawnika prowadzącego własną firmę będzie obowiązkowa, tak samo jak i w prywatnych gabinetach lekarskich czy warsztatach mechanicznych.

Zadaniem nowych przepisów jest nie tylko zniechęcenie tych osób do zaniżania swoich dochodów i nie płacenia podatków. Kasa fiskalna dla prawnika może bowiem spowodować także, że osoby korzystające z takich usług poczują się dużo bezpieczniej. Nie trzeba już się martwić tym, że jeśli praca prawnika zostanie wykonana nierzetelnie to nie mamy nawet podstaw do reklamacji bo nikt nam nie wydał paragonu. Od 1 marca 2015 roku na pewno taki paragon już dostaniemy.