Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Mamy już 2015 rok, a więc zgodnie z nowymi przepisami od 1 marca pojawił się kilka grup zawodowych, które mają obowiązek instalowania kasy fiskalnej jeśli prowadzą własne firmy. Oznacza to, że właściciele na przykład warsztatów mechanicznych, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, czy na przykład osoby prowadzące prywatne gabinety lekarskie od nowego roku muszą już koniecznie rozliczać swoje dochody z wykorzystaniem kasy. Do tej pory w tych firmach następowało zwolnienie z konieczności posiadania tego urządzenia jeśli roczny dochód nie przekraczał 20 tysięcy złotych. Mentalność naszych rodaków jest na tyle oczywista, że bardzo wiele z tych firm po prostu starało się ukrywać część swoich dochodów, aby nie trzeba było montować takiej kasy. To właśnie z tego powodu Ministerstwo Finansów postanowiło zamknąć tę drogę do oszustwa. Czy jednak faktycznie coś to zmieni?Niestety świadomość polskich klientów nadal jest nieodpowiednia. Kasa fiskalna dla mechanika faktycznie jest obowiązkowa i na pewno każdy warsztat się w nią wyposaży. Wcale jednak nie oznacza to, że nie da się oszukiwać systemu i zaniżać swoich dochodów. Tutaj nie do końca chodziło o uniknięcie kasy, ale po prostu o płacenie jak najniższych podatków. W efekcie zapewne w w wielu niewielkich warsztatach i tak nie dostaniemy paragonu po wykonaniu usługi bo mechanika w ogóle nie wykaże tego dochodu w swoim rozliczeniu i będzie po sprawie.

Świadomość klientów jest na tyle niska, że wiele z nich zwyczajnie wstydzi się poprosić o paragon, który pamiętajmy, każdy właściciel firmy ma obowiązek nam wydać. Oczywiście zamiennie z fakturą jeśli potrzebujemy. Kasa fiskalna dla mechanika sprawia teraz, że każdy warsztat może nam wydać paragon bo takie urządzenie posiada, a my powinniśmy się o niego upominać.

Paragon jest tutaj bardzo ważny. Wiele razy naprawy samochodów są wykonywane nierzetelnie. kasa fiskalna dla mechanika pozawala na wydruk paragonów, które stanowią jednocześnie gwarancję na wykonane usługi. Płacąc za wszystko gotówką, i nie odbierając paragonu, w razie problemów możemy tak naprawdę liczyć tylko na dobrą wolę mechanika, który reklamację uzna.